Малкумина домаќинки знаат да перат завеси во машина за перење

- Advertisement -

Малкумина домаќинки знаат да перат завеси во машина за перење

„Овој метод го прочитав некаде на интернет и сакав да го испробам и да проверам дали навистина функционира. Не ме чини скапо, а и онака на завесите им дојде редот за перење. Посивени се од прашина и извалкани на оној дел кој допира до корнизата. Овој дел секојпат мора рачно да го истријам за да бидат убаво испрани“, вели Јелена.„Перењето никогаш не било полесно со овој метод. Едноставно завесите ставете ги во машината за перење, па внатре во бубањот стабете едно апче аспирин, а во една од преградите ставете една кесичка прашок за печиво“, објаснува Јелена и додава:

„Потоа секој сами одредете го програмот според кој ги перите вашите завеси. Јас на пример, на мојата машина го одбирам програмот за рачно перење, одбирам 30 степени температура за перење и центрифуга со 400 вртежи“, вели Јелена.

- Advertisement -

Вклучете ја машината и оставете да си го одработи своето. Кога ќе заврши програмот, ќе бидете изненадени, исто како што бев и јас. Завесите излегуваат беспрекорно снежно бели, биз ниедна дамка на нив.

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Поврзани објави