Малкумина може да поверуваат: Доктор од Турција откри кој пијалок толку многу ги празни цревата што за 3 дена се губат 7 килограми

- Advertisement -

Малкумина може да поверуваат: Доктор од Турција откри кој пијалок толку многу ги празни цревата што за 3 дена се губат 7 килограмиВсушност, пијте четири или повеќе часа вода за детоксикација за да ги забрзате резултатите додека јадете здрава храна

Докторот Мехмет Оз е по потекло од Турција, а на многумина им е познат по неговиот план за детоксикација. Како што истакнува, за три дена наводно можете да изгубите седум килограми. Пијалокот е направен од мешавина на вода, зелен чај, сок од лимон, краставица, нане и кајен пипер и е „испробан и тестиран за да ви помогне да го вратите телото на вистинскиот пат“, откри тој пред две години.

Всушност, пијте четири или повеќе часа вода за детоксикација за да ги забрзате резултатите додека јадете здрава храна. Тој тврди дека нема да гладувате.

- Advertisement -

Излегува дека многумина се преоптоварени со токсини апсорбирани од остатоците од пестициди на храната, загадениот воздух… Нашиот црн дроб често не може да ги филтрира доволно брзо, „така што се складираат во масните клетки“, објаснува тој. ,

Како што токсините го напуштаат вашето тело, мастите се согоруваат побрзо – а згора на тоа, антиоксидансите во зелениот чај се покажа дека го поттикнуваат метаболизмот до 35 проценти.
Лекарот го доби овој моќен рецепт, еве од што се состои:

  • Пет чаши ладна филтрирана вода
  • Три шолји силен зелен чај, сварени и изладени
  • Една цела средна краставица со кора, исечена
  • Сок од половина лимон
  • Една четвртина шолја листови од свежо нане
  • Половина лажица кајен во прав
  • Зелен пијалок за слабеење

Ставете ги сите состојки во фрижидер, измешајте и оставете. Се пие еден час пред оброк. Важно е да се држите до непреработена храна, да користите здрави масти, висококвалитетни протеини и многу бобинки и зеленчук богати со влакна и антиоксиданси во секој оброк, пишува „Зенски свет“.

Мехмет Оз е роден на 11 јуни 1960 година во Кливленд, Охајо, САД. Неговиот татко, Мустафа Оз, во тоа време работел како лекар во САД. Мехмет Оз е по потекло од Турција од страната на неговиот татко. Неговата мајка се вика Суна Оз…

Тој има две сестри по име Севал и Назлим. Своето средно образование го завршил во училиштето Тауер Хил во Вилмингтон, Делавер. Мехмет Оз, кој дипломирал на Универзитетот Харвард во 1982 година, се прославил како кардиохирург.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави