Марјан Петровски: Каков народ сме, боже боже: Внимавајте да не треба да дојдам и кај вас дома

- Advertisement -

Познатиот диџеј Мац, Марјан Петровски во последне период работи како лаборант во лабараторија поради актуелната состојба.

Тоја е активен на социјалните мрежи, па така на својот профил на фејсбук напиша:

Каков народ сме … боже боже. Прееска во скафандер облечен и заштитен .. нели на терен на домашни посети така се оди ..

- Advertisement -

и си седат така надвор луѓенца пред бутици,продавници и си коментираат се смешкаат … као види го како марсовец е .. или космонаут … и јас како што ме дал господ без влакна на јазикот.

ЛАБОРАНТ СУМ … влагам дома каде што луѓе несмеат да искочат и се болни, а некој треба крв да им земе за да си го проверат здравјето ..

вие додека сте собрани и се смеете дека сум јас марсовец внимавајте да не треба да дојдам и кај вас дома .. поздрав и имајте убав ден !!И така не знаеа што да вратат … ШТАМА се деси

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Поврзани објави