Мајка на бебенце на удар на јавноста поради големиот број на тетоважи: Ми говорат дека сум лош пример за детето

- Advertisement -

Беки Холт (33) од Велика Британија своето тело го покрила со тетоважи и поради тоа привлекува големо внимание во јавноста. Дури 95 посто од нејзиното тело е покриено со тетоважи, за кои што до сега потрошила повеќе од 35 илијади евра.

На социјалната мрежа на Инстаграм има околу 50 илјади следбеници, иако претходно таквата популарност и годеше, откако стана мајка тешко се носи со тоа.

Имено, таа секојдневно се соочива со погрдни коментари и пораки поради својот изглед. Како што вели, жени сметаат дека откако ќе се стане мајка треба да се промени стилот на облекување, односно да станат „посериозни“ и да не го „украсуваат телото на начин на кој што ќе привлекуваат внимание“.
-Ми говорат дека сум го уништила своето тело, дека порано бев поубава, дека сум дебела, глупава, ментално болна и желна за внимание, а она што најлошо ми велат дека сум лоша мајка и лош пример за детето, раскажала Беки за „The Sun“.

- Advertisement -

Како што открива, во коментарите кои што ги добива, велат дека личи на актерка од филммови за возрасни, но и дека ќе зажалела што се тетовирала.
Во продолжение можете да погледнете фотографии од тетовираната мајка која се најде на удар на јавноста поради својот изглед:

Последни објави

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

Поврзани објави

error: Content is protected !!