Моќен лек од природата за кој малкумина знаат, еве за што помага

- Advertisement -

Пченичната свила претставува тенки линии кои ги има под листовите на пченката, а се користи како природен лек иако малкумина го знаат тоа.

Имено, пченичната свила се користи за болки во коските, муслулите и зглобовите, за холестерол, за проблеми со бубрези и мокрење.

Има во себе витамини и етерично масло, фосфорна киселина и манган, а одлична е и за детоксикација на телото.

- Advertisement -

Се става свилата на памучна крпа да се исуши, се става потоа во кесе. Важно е да не се суши дирекно на сонце.

Се зема лажиче од неа, се става зовриена вода во шолја и се процедува и пие.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави