НАШОЛ ЃАВОЛСКА КУТИЈА И ГО ИГНОРИРАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО НА НЕА: СЛЕДЕЛА СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ (ВИДЕО)

- Advertisement -

НАШОЛ ЃАВОЛСКА КУТИЈА И ГО ИГНОРИРАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО НА НЕА: СЛЕДЕЛА СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ (ВИДЕО)Тиктокер снимил застрашувачки предмет што го нашол во стара куќа, но некои не му веруваат.

Човек кој се потпишува како „geebeetv“ на TikTok објави во неколку кратки видеа како напредува реновирањето на стара куќа од 1920-тите , при што пронашле голем број чудни предмети.

Најмногу внимание на придружниците привлече морничавата кутија за која недостасуваше клучот. На него пишувало „peidiwch ar ryddhau“, што на стар велшки значи „не отворај“. Покрај тоа, дрвената кутија е украсена со пентаграм.

- Advertisement -

Една недела подоцна, клучот беше пронајден. Во аголот, при реновирањето, забележал старо огледало кое се нишало додека одел по подот. Од љубопитност, човекот го скршил стаклото зад кое го нашол клучот од дрвената кутија .

Љубопитноста и кај него и кај неговите сопатници била се поголема, па ја отворил кутијата во која го нашол изгорениот дел од чинијата за „повикување духови“ и еден приврзок. Покрај тоа, некој оставил прамен коса и уште еден клуч во кутијата.

Клиповите предизвикаа бројни коментари, а многумина напишаа дека ова е буквално вовед во хорор филм. Трите снимки ги погледнале повеќе од 70 милиони луѓе, а многумина од нив тврдат дека се било исценето, додека други се ужаснати.

@geebeetv

We opened the box! #renovation #creepy #ohno #box #ouija #scary #mistake #oldhousetiktok

♬ Creepy Music Box – Terra Fantasy

Последни објави

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини Кафето е еден од омилените пијалоци што се...

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните кои постојано им ги давала на децата

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните и сите подароци кои постојано им ги давала на внуците. Нејзиното писмо ќе...

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!Од друга страна, не толку мал процент од нашите...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на...

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телото

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телотоЦинкот е основен минерал што телото не го синтетизира природно, што...

Поврзани објави

error: Content is protected !!