НАЈНОВА ВЕСТ: KOMИСИЈАТА ЗА ЗАPAЗНИ БOЛЕСТИ ВО МАКЕДОНИЈА СО ОДЛУКА ДА СЕ ПРОДОЛЖАТ МEРКИТЕ УШТЕ ЕДНА НЕДЕЛА – НЕОФИЦИЈАЛНО ДОЗНАВА НОВА ТВ

- Advertisement -

Рестриктивните мерки воведени пред две недели остануваат на сила и во следните седум дена, дознава неофицијално Алсат. Одлуката е донесена утрово на Главниот координативен кризен штаб, по предлог на Комисијата за заразни болести.

Предлогот за мерките треба да биде усвоен на утрешната владина седница.

Со последните рестрикции, воведена беше забрана и за работа на сите обложувалници, како и сали наменети за вежбање, а се забрани и организирањето на секаков вид семинари и конференции.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави