НЕВЕРОЈАТНА ГЛЕТКА: Вулканот еруптира, а тие си играат одбојка (ВИДЕО)

- Advertisement -

Вулканот Фаградалсфјал на полуостровот Рејкјанес веќе 6000 години се смета за изумрен. Но, по 900 години одново „се пробуди“.

Фасцинирани од вулканот на овој полуостров, екипа од млади луѓе толку многу се заигра со топка, па не ја регистрираше ерупцијата на вулканот.

Овој невообичаен поглед е забележан на Исланд.

- Advertisement -

Последни објави

spot_img

Поврзани објави