Неколку месеци се здебелувала без да ја знае причината: Еден ден ја чекало изненадување во тоалетот

- Advertisement -

Карла Акухата од Нов Зеланд била под постојан стрес на работа во последните неколку месеци.
Поради епидемијата на коронавирус, компанијата морала да го намали својот буџет, така што работела за троица, како што велат. Во исто време, таа нагло почнала да се здебелува.

Припишувајќи ги сите промени што и се случуваат на стресот, Карла го игнорирала фактот дека можеби е бремена. И тогаш едно попладне се се сменило во бањата.

– Чувствував некои чудни грчеви и истрчав до бањата. Чувствувајќи го мојот стомак и пределот околу него, почувствував нешто чудно. Можете да замислите колку почнав да се тресам и да ме фаќа паника кога ја почувствував главата на бебето. Ништо не ми беше јасно. Мојот сопруг и јас се грижиме за тоа во последно време, и мислев дека на 41 -годишна возраст, нема шанси повторно да забременам – вели мајката на едно момче.

- Advertisement -

Верувале или не, во рок од 15 минути откако открила дека е бремена, Карла родила друг син на подот од спалната соба.

– Бев убедена дека фактот што ми каснеше периодот неколку месеци имаше врска со стресот поради акумулираната работа. Сепак, се сега се сврте. Синот Тамаранги е добро, жив и здрав. Веднаш од никаде, повторно станав мајка – вели оваа фина жена.

Таа додава дека нејзината мајка во последно време се шегува, гледа како се дебелее, јаде како да е бремена.

– Сега кога размислувам за тоа, имаше знаци дека сум бремена. Брзо изгубив волја и енергија, имав утринска мачнина и се здебелив неколку килограми. Меѓутоа, кога работите напорно како мене, тогаш само работата и стресот се на прво место. Така, по раѓањето, ја повикав мајка ми и и реков: „Мамо, знам дека се шегуваш, но си во право. Само што родив друго момче “. Се разбира, таа мислеше дека се шегувам – раскажува Карла.

Последни објави

Утре е тежок празник „Свети Тома седи дома“ – никако не го правете ова

Православните верници утре го прославуваат светиот апостол Тома. Тој во народот е познат како Томинден, сеќавање на светиот Тома, еден од дванаесетте апостоли кој...

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден!

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден! Во случај на досадна и досадна кашлица, можете да ја направите ова и...

Зачин што секој го има дома е лек за многу болести

Овој зачин сите го имаме дома, тој е лек за многу болести. Сушениот бибер се користи долго време поради вкусот и неговото лековито својство. Како...

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото. Совршената чистота не е секогаш присутна во домовите на луѓето....

Направете ги овие 5 работи со клима уред ако сакате НИСКИ сметки

Во зима, една од работите за кои постојано размислуваме се сметките за електрична енергија. Во овој период од годината, тие скокаат драстично и тоа...

Поврзани објави

error: Content is protected !!