„Немав врат, а рацете ми беа како бутови“: Еве како Тијана Дапчевиќ ослабе дури 45 кг

- Advertisement -

Сите треба да јадеме без шеќер, брашно и млеко – рече пејачката

Тијана Дапчевиќ изјави дека за време на периодот кога била бремена се здебелила 45 килограми и дека имала 115 килограми пред да се породи.

Таа додаде дека се чувствува гладна скоро 24 часа на ден и дека честопати прибегнува кон нездрава храна.

- Advertisement -

Буквално носев друга личност во себе. Немав врат и рацете ми беа како бутови . Тогаш решив да направам нешто во врска со тоа. Сепак, почнав да губам тежина само кога сфатив дека не ми треба диета, туку да го сменам мојот животен стил. Ние жените имаме неверојатна блокада на главата кога ќе се спомене зборот диета. Тогаш размислуваме само за храна и што ќе јадеме, а што не треба – рече пејачот за Хит.

Тијана, како што се наведува, го започнува денот со овесна каша со чие црвено овошје, таа обично јаде мисирка со зеленчук за ручек, и морски бас или платика со салата за вечера.

Имав криза на почетокот, но дадов се од себе да издржам. Сите треба да јадеме без шеќер, брашно и млеко . На тој начин ќе ја достигнеме посакуваната тежина, сепак, како и другите жени, јас често се опуштам и се дебелеам – рекла Тијана, чија цел е да ослабе уште девет килограми./Телеграф.рс

Последни објави

spot_img

Поврзани објави