Не им дозволиле свадба во ресторан, ПА ИЗНАЈМИЛЕ АВИОН (ВИДЕО)

- Advertisement -

Епидемиолошките мерки речиси секаде забрануваат свадби и групирање, но некои не можат да се откажат од намерата да направат веначвка и покрај сите забрани и опасности. Парод Индија, Ракеш и Дакшина, одлучил да изнајми авион на два часа за да си направи свадба.

Ти се од Мадураи и не дозволиле епидемиолошките мерки заради пандемијата да ги спречат да уживаат во најубавиот момент во животот заедно со своите најблиски.

Ситуацијата во Индија е ризична, но тие успеале да најдат „дупка“ во законот и како што велат правилата не важат за авион или во воздух.
Резервирале 160 седишта на летот од Бенгалуру до Мадураи и судбоносното ДА го кажале точно во моментот кога авионот бил над храмот Менакши Аман во Мадураи, пренесува ДНК Индија.

- Advertisement -

Видеото од оваа необична венчавка стана вирално на социјалните мрежи

Последни објави

spot_img

Поврзани објави