Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот лек – Исповед на Ивана

- Advertisement -

Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија. Со Ханц правевме свадба во Битола, а потоа се преселив во Берлин и многу добро се снајдов. Работам како продавачка на најпознатите светски брендови за мода во еден реномиран бутик во центарот на Берлин. Ханц е раководител на продажба во една фирма во Берлин. Шетаме, среќни сме, имаме доволно пари, но едно немаме, детенце.

Со Ханц се обидуваме 3 години да имаме детенце и никако не се фаќа. Каде не бевме на сите можни лекари и во Македонија и во Берлин и околината, но ете, сите ни викаат дека се е во ред, а јас не можам да останам бремена. Тажна сум, не го знам лекот, не знам што повеќе да направам.

Во понеделникот мајка ми дојде да не посети целата пресреќна. Ја прашав:“Мамо што е, што се случува? само ми изусти со очи полни со солзи: “Ивана го најдов лекот да останеш бремена. Знам дека ќе имаш прекрасна ќерка. Сега седни и запиши го лекот“. Ја гледав со неверување и доза на несигурност, но веднаш земав пенкало и лист и ја послушав. Еве за каков лек станува збор:

- Advertisement -
 • 500 гр мед
 • 50 гр ореви
 • 50 гр бадеми
 • 50 гр несолени кикирики
 • 50 гр лешници
 • 50 гр кокосово брашно
 • 50 гр семки
 • 50 гр семки од тиква, несолени
 • 50 гр суво грозје
 • 50 гр суви сливи
 • 50 гр суви кајсии

Сето ова се меша во една смеса и се консумира 2 пати дневно, на празен стомак, по 1 супена лажица.

Јас не верував, но веднаш го направив и почнав да го консумирам. Веќе за два месеци ги видов двете цртички на тестот за бременост. Навистина родив прекрасно девојченце. Ја крстив Софија.
Пробајте, можеби ќе успее и кај Вас.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави