Не му ја исплатиле платата, па седнал во багер и почнал да уништува камиони

- Advertisement -

Работникот успеале да го смират останатите колеги, па излегол од багерот и за среќа не направил поголема штета.

На работникот од Турција, Хакан М, копач во рудник за јаглен, неговиот сопственик, односно вујко Омер М. не му исплатил плата. Хакан поради тоа се одлучил на драстичен потег, седнал во багер и уништил пет камиони.

Се било снимено со камера, а снимката била и објавена на Тик Ток и станала вистински хит.

- Advertisement -

Работникот на крајот бил смирен од останатите колеги, па излегол од багерот и за среќа не направил поголема штета.

Инцидентот се случил пред еден месец, а наводно на крајот успеал да се договори со својот вујко околу исплатата, пишува “Haberturk”.

 

Последни објави

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини Кафето е еден од омилените пијалоци што се...

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните кои постојано им ги давала на децата

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните и сите подароци кои постојано им ги давала на внуците. Нејзиното писмо ќе...

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!Од друга страна, не толку мал процент од нашите...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на...

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телото

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телотоЦинкот е основен минерал што телото не го синтетизира природно, што...

Поврзани објави

error: Content is protected !!