НЕ, НЕ СИТЕ БАКНЕЖИ ИСТИ: Што значи кога мажот ќе ве бакне по вратот, челото, раката или до окото?

- Advertisement -

НЕ, НЕ СИТЕ БАКНЕЖИ ИСТИ: Што значи кога мажот ќе ве бакне по вратот, челото, раката или до окото?
Делата зборуваат погласно од зборовите, а истото важи и за бакнеж – еве што се крие „значењето“ од начинот на кој те сака“!

Бакнеж на усните

Брз бакнеж на усните, како да беше, е начин за маж кој го сака својот партнер да каже „здраво“ или „се гледаме подоцна“. Ако те сака така дома, кога никој не гледа, тоа значи дека те цени многу и дека навистина си станал составен дел од неговиот секојдневен живот.

- Advertisement -

Ако ве сака вака јавно, тоа значи дека веројатно сака нешто посериозно со вас.

Бакнеж во глава

Бакнежот на челото вели дека сака да се грижи за вас, да ве заштити. Со бакнеж на челото, мажот ви кажува дека се грижи за вас, дека сака да дели простор со вас, дека му значите многу. Ти се допаѓаш, не само твоето тело. Човекот што ве бакнува во чело на тој начин ви кажува дека е секогаш тука за вас, дека ќе ве заштити, дека ве сака, а не само вашето тело.

Бакнеж на рака

Овој бакнеж е начинот на кој флертува вашиот маж. Покрај тоа, ако мажот ве бакне во рака, тоа покажува дека има самодоверба, но и дека сака да привлекува внимание – затоа што, невообичаено е да бакнете некого во рака ако не сте член на кралскиот семејство.

Бакнежот во рака може да значи и дека тој се грижи повеќе за „шоуто“ и сликата отколку за вас, затоа обрнете внимание на неговото однесување.

Бакнеж во внатрешноста на зглобот

Овој вид бакнеж е многу страстен и значи дека најверојатно веднаш ќе ве одвлече во кревет, но го спречува фактот дека можеби нема да бидете сами.

Бакнеж во вратот

Со овој бакнеж, маж ви покажува дека има силни чувства кон вас, но исто така е одличен начин да ви каже дека ве сака, без ниту еден изговорен збор, пишува Мондо .

Француски бакнеж

Ако ве сака вака, значи дека целосно сте го маѓепсале. Францускиот бакнеж најчесто се поврзува со адолесценција и долго бакнување, но всушност е одличен начин за вашиот партнер да ви каже дека сте привлечни за него.

Бакнеж во образ

Сосема е во ред ако вашиот партнер понекогаш ве бакнува во образ, но ако ве бакнува така постојано, најверојатно веќе не е премногу за љубен во вас. Ако станува збор за маж што го сакате, а тој постојано ве бакнува во образ, тоа е речиси исто како и ракување.

Тој ви покажува на овој начин дека се грижи за вас, но не на тој романтичен начин и не го привлекувате како жена.

Бакнеж до око

Можеби таков бакнеж ви изгледа чудно и необично, но открива дека тој навистина ве цени и дека се грижи. Со овој гест, мажот покажува чиста убов.

Бакнеж во стомакот

Ако вашиот партнер ве бакнува во стомакот, тоа значи дека е целосно удобен со вас и дека чувствува дека сте сосема природни и опуштени во негово присуство. Бидејќи не секој го сака изгледот на својот стомак, фактот дека вашиот партнер ве сака токму во стомакот е начин да ви се заблагодарам што дозволивте да бидете ранливи пред него.

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Поврзани објави