Никој не му дојде на роденденот, погледнете што направи неговиот татко!

- Advertisement -

„Мојот син Кејд организираше прослава за неговиот 11-ти роденден претходната вечер. Ниту еден од поканетите пријатели не дојде. Боли “, напиша Jејсон Фостер, таткото на Кејд, на Твитер, објавувајќи слика на неговиот син, кој со насмевка на лицето, се сликаше пред тортата. Роденденот на момчето за жал помина.

Неговиот татко се обидел да ја утеши Кејд и ги замолил своите пријатели на Твитер да му „покажат малку љубов и да напишат роденденска картичка“. Најавата стана популарна и Џејсон не се надеваше дека ќе му посака на својот син среќен роденден на некои од најголемите sвезди

Поточно, Фостер го обожава хокејскиот клуб Торонто, од кои доби честитка од неговите играчи. На Кејд му честитаа актерот Бен Стилер, канадскиот премиер Џастин Трудо, играчите на неговиот омилен хокеј клуб и многу други…

- Advertisement -

„Не можеме да разбереме што се случи денес. Кејд и остатокот од семејството се воодушевени. На сите што му испратија порака на Кејд – благодарам од срце. Тој е неверојатен син и тој никогаш нема да го заборави овој ден “, додаде горд татко, кој никогаш не сонувал дека толку многу луѓе ќе му честитаат на неговиот син на неговиот роденден.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави