Ова е веќе магија: достапен напитокот кој го враќа видот и природната боја на косата !

- Advertisement -

Ако запрашате за мислење некој кој го користел овој природен лек, тој со задоволство ќе ви соопшти дека овој напиток првенствено го подобрува видот.
Исто така, ако го користите овој лек ќе забележите големо подобрување на изгледот кај кожата.
Меѓутоа, неверојатниот ефект на овој лек е дека ќе ги обои белите влакна и ќе го подобри волуменот на вашата коса.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:
200 г масло од ленено семе
4 средни лимони
3 мали главици лук
1 кг мед

ПОСТАПКА:
Лукот и лимонот ставете ги во блендер и измиксајте ги. Излупете само два лимона пред да ги ставите во блендер.
Потоа додадете масло од ленено семе и мед па повторно промешајте.
Смесата складирајте ја во стаклена тегла и цврсто затворете со капак. Чувајте во фрижидер.

- Advertisement -

УПОТРЕБА:
Консумирајте по една лажица од смесата половина час пред јадење. Користете дрвена лажица. Консумирајте така или растворете во чаша вода, чај или друг напиток.
Се препорачува консумирање на лекот трипати дневно.

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Поврзани објави