Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

- Advertisement -

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно. Доколку сакате да го исчистите организмот од штетните материи и да го зајакнете вашето здравје, експертите од foragersfolly препорачуваат да јадете салата.

Најздравата салата Доволно е да ја јадете оваа салата еднаш неделно и многу брзо ќе забележите како вашето здравје се подобрува. За да го подготвите, ќе ви требаат следниве производи – бела зелка (200 гр.), домати (2 парчиња), слатка црвена пиперка (1 парче), авокадо (1 парче), сусам (50 гр.), јодирана сол . Салатата е зачинета со сок од лимон – ќе ви требаат околу 5гр.Комплетот витамини содржани во овие производи ќе ви обезбеди добро здравје во текот на зимската сезона.

- Advertisement -

Важно: Статијата не заменува урамнотежена исхрана и консултација со нутриционист!

Последни објави

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во февруари

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во февруари Во февруари 2023 година, претставниците на 4 хороскопски знаци ќе имаат среќа во сè. Ова ќе...

Ако сакате вашата пржена риба да се стопи во устата и да добие златна кора, додадете го ова во масло

Ако сакате вашата пржена риба да се стопи во устата и да добие златна кора, додадете го ова во масло Искусните домаќинки секогаш успеваат да...

3-те најзагушливи и опсесивни знаци во Зодијакот

3-те најзагушливи и опсесивни знаци во Зодијакот Љубовта е меѓу најубавите и најпотребните чувства на овој свет. Го среќаваме во најразлични форми и секогаш не...

Уникатно вкусни печени компири во фолија – ќе ги излижете прстите

Уникатно вкусни печени компири во фолија - ќе ги излижете прстите Минатото лето покрај море нарачав јадење со чудно име „Единствоно“. И навистина испадна дека...

Дали јогуртот е корисен за постарите – кога ДА, а кога НЕ

Дали јогуртот е корисен за постарите - кога ДА, а кога НЕ Меѓу најзначајните и најчестите проблеми кај постарите лица се оние поврзани со мускулно-скелетниот...

Поврзани објави

error: Content is protected !!