Ова момче секојдневно и помага на слепата срна да најде храна

- Advertisement -

10-годишно момче од Чикаго, Илиноис по пат забележал слепа срна. Срната имала проблем со пронаоаѓање на храна, па поради тоа момчето решило секојдневно да ја придружува во прошетките насочувајќи ја на местата каде што може да најде храна.

Во истиот момент кога од Министерството за природни ресурси во Илиноис дознале за оваа срна, веднаш ја посвоиле срната. Тие и обезбедиле соодветно, легално засолниште. Сите биле воодушевени од хуманоста и добрината на момчето.

Последни објави

Исчистете го организмот со оваа лековита смеса од кефир и брашно од хељда

Чистењето на организмот треба да го спроведувате најмалку еднаш во шест месеци, односно два пати годишно, бидејќи наталожените токсини можат да доведат до различни...

Ленот и водата прават чудо за 12 дена: Кога ќе дознаете што се може, ќе го користите секој ден

Ленот и водата прават чудо за 12 дена: Кога ќе дознаете што се може, ќе го користите секој ден Мешавината од лен и вода помага...

Ослободете Го Вашето Тело Од Собраните Токсини, Исфрлете Го Песокот И Камењата Од Бубрезите

За подготовка на овој напиток ви се потребни само 2 состојки. Истражувањето покажало дека секоја 20-та личност пати од камен во бубрегот. Кога поминува низ...

Што се случува ако пиеме вода со јачмен секој ден?

Неговиот дневен внес ќе помогне да се одржи балансот на водата и да го засити организмот со витамини. Сите сме свесни дека треба да пиеме...

Вашиот јазик може да ви укаже дека страдате од подмолно заболување

Еден од најсигурните и антички методи за дијагностицирање на разни болести беше јазикот - неговата боја и чувствителност на различна храна и пијалоци. Тоа...

Поврзани објави

error: Content is protected !!