Овие три хороскопски знаци до 11 јуни ги очекува навистина тежок период

- Advertisement -

Борбената планета Марс ќе остане во сентиментален елемент до 11 јуни 2021 година и тоа не е баш неговата омилена позиција, што, се разбира, ќе се рефлектира во повеќето хороскопски знаци, но на овие три најмногу.

Ова е период на самоафирмација, полн со вознемирени емоции и многу страствен.
Борбата против Марс на излез од емотивниот Рак ќе остави уништување зад себе, тоа е неизбежно.

Борбата за моќ ќе продолжи, правејќи да се двоумите и да правите грешки во начинот на кој се движите, бидејќи вашите постапки и планови ќе се менуваат на секои неколку дена во синхронизација со лунарниот циклус (исто како месечината да управува со ракот).

- Advertisement -

Овен
Вашите фрустрации се многу длабоки и заморни, па затоа ви е тешко да се изразите во овој период без да станете раздразливи. Вдишете длабоко и разладете се пред да импулсивно ги искажете своите емоции.

За време на ретроградниот период на Плутон, треба да ги избегнувате сите напори и да не ја ризикувате својата кариера. Дури и ако мислите дека целта ги оправдува средствата.

Смирувањето и на себе и на ситуацијата пред да наидете на сè пред другите, ќе ви заштеди многу емотивна драма на долг рок.

Бик
Зборовите можат да болат, како што веќе знаете. Затоа, треба да размислите пред да кажете нешто и да избегнете да кажувате работи за кои можеби ќе жалите во иднина. Ќе ги повредите чувствата на оние за кои се грижите.

Исто така, вашиот темперамент ќе биде изразен во електронска комуникација, бидејќи може да го изгубите трпението кога луѓето не реагираат на вашите пораки скоро веднаш. Прво скокнете па потоа кажете „хоп“.

Мора да научите да кажувате „не“, во спротивно ќе имате големи проблеми. Ослободете се од токсичните луѓе.
Шкорпија
Личностите родени во овој хороскопски знак нема да имаат моќ да се справат со проблемите. Тие треба да бидат практични и фокусирани, но тоа ќе им биде тешко.

Да се ​​биде 100% искрен има свои подеми и падови, добри и лоши страни. Овој период може едноставно да ве натера да дејствувате и да зборувате премногу отворено, што ќе создаде тензии и проблеми во комуникацијата со други луѓе, ако тие не се подготвени за тоа.

Припадниците на овој хороскопски знак ќе бидат како магнет за несреќа. Ако е возможно, избегнувајте да возите до 10 јуни.

Обидете се да ги предупредите дека ќе ја кажете вистината дури и ако тоа ги повреди нив и вас, но секогаш пред да започнете да ги искажувате своите ставови и мислења.
Ако постојат проблеми во врската, сега е време да се реши сè. Не одложувајте ништо. Можеби ќе ви изгледа тешко да ја освоите личноста што ви се допаѓа, но вложениот труд ќе ви се исплати на крајот.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави