Омилениот лик од „Истанбулската невеста“ го чека затвор од 18 месеци

- Advertisement -

Турскиот актер, Озкан Денис (48), кој и е познат на македонската публика по улогите во сериите „Истанбулската невеста“ и „Судбина“, може да заврши во затвор за насилство врз неговата 20-годишна поранешна сопруга Фејза Актан.

Имено, како што пишуваат турските медиуми, истрагата за случајот е завршена и обвинителството покрена тужба против Озкан во која се бара затворска казна во траење од шест месеци до максимум година и пол.

Фејза рече дека актерот ја тепал неколку пати, а прв пат тоа се случило пред три години во нивната куќа во областа Сарјер.

- Advertisement -

Таа откри дека третиот насилен инцидент се случил додека биле во Германија, а според турските медиуми, дадилката на синот на поранешните сопружници, нивни заеднички пријатели и сестрата на Фејза сведочеле пред судот.

Озкан рече дека обвинувањата на неговата поранешна сопруга не биле вистинити и тој не ги прифатил.

Манекенката ги достави како доказ наодите од болницата од јуни 2019 година, на кои пишува дека е полесно повредена.

Последни објави

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

Поврзани објави

error: Content is protected !!