Осумдесет и една годишна баба отворено проговори за бракот со 46 години помладиот сопруг: „Ми ги средува ноктите и многу е трпелив со мене“

- Advertisement -

Осумдесет и една годишна баба отворено проговори за бракот со 46 години помладиот сопруг: „Ми ги средува ноктите и многу е трпелив со мене“
Во 2019 година, Ајрис Џонс од британскиот Вестон преку Фејсбук ја запозна љубовта на нејзиниот живот, 46 години помладиот Египќанец Мохамед Ахмед Ибрихам. Набргу потоа, тие се сретнаа, кога таа, по бројните разговори преку Интернет, реши да замине во Египет да се запознае со него.

Нивната врска и стана позната на пошироката јавност минатата година кога Ајрис се појави во британската телевизиска програма „Ова утро“, каде зборуваше за разликата во возраста, а исто така презентираше детали од нејзиниот интимен живот.

Покрај тоа што откри многу детали во шоуто, таа на својот Фејсбук профил откри и како нејзиното младо момче и ги сече ноктите на нозете, како спиел на подот на болницата кога се опоравувала во болницата и дека ја носел кога не можела да се качува по скалите .

- Advertisement -

– Љубов е кога оној што го сакаш ќе ти ги скрати ноктите. Љубов е кога оној што го сакате ве носи по скалите кога ќе се расипе лифтот. Љубов е кога оној што го сакате поминува часови во потрага по телефонот што го оставивте во такси. Љубов е кога оној што го сакате спие на подот на болницата и одбива да ве напушти додека се опоравувате. Љубовта го поднесува мојот темперамент кога се жалам колку е топло во Египет! Топлината беше немилосрдна, а исто така и мојата жалба. Те сакам за сè што си и продолжувам да бидам, Мухамед. Твојата трпеливост, разбирање, одлучност, грижа и внимание на ова понекогаш нерасположено чудо од жена која те сака бесконечно. Ти благодарам што си таков каков што си и што ме сакаш – напиша таа на Фејсбук.

Мохамед напишал под објавата: „Душо, не сум во можност да одговорам на толку убав текст“.

Ирис страда затоа што се разделени
Ирис претходно откри дека стравува дека можеби никогаш повеќе нема да ја види љубовта на нејзиниот живот, бидејќи тој се обидува да обезбеди брачна виза за Велика Британија.

Зборувајќи за „Метро“ на почетокот на оваа година, вознемирената баба рече дека не знае кога нејзиниот сопруг ќе може да и се придружи во Велика Британија.

– Одделен сум од некој што го сакам, тешко е. Времето не е на моја страна. Отидов трипати во Египет и се вратив без него – објасни Ирис.

Сепак, таа не е сигурна дали ќе може повеќе да оди во Египет бидејќи климата таму не одговара на нејзиното здравје. Таа вели дека е премногу жешко и прашина за неа таму. Покрај тоа, кога оди во Египет, тој троши најмногу пари на сместување.

– Годините веќе не се на моја страна. Може да умрам утре. Секој ден е драгоцен за мене. Јас сум згрозен што сум одвоена од него – вели Ирис.

Таа дури му испратила покана на премиерот Борис Џонсон да му дозволи на Мохамед да дојде во Велика Британија, каде што, како што вели, тој би бил придонес за државата.

Простатитисот исчезнува за само два дена, главната причина е…
Sponosored by MonadPlug
Двојката се венча во ноември 2020 година, и за двајцата, тоа беше трета венчавка досега. Тие немаа традиционална венчавка, но добија официјална потпишана потврда на арапски јазик дека се во брак.

После тоа, тие ја прославија својата венчавка во ресторан за брза храна што обајцата го сакаат, пишува Дејли Меил.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави