Отишла на фризер и покажала фотографија како сака да изгледа – крајниот резултат ќе ве запрепасти

- Advertisement -

Лора Кларк на ТикТок го споделила своето, во најмала рака – непријатно искуство со фризерката.

Во видеото, кое е прегледано повеќе од 2.800.000 пати, покажала каква фризура сакала, а каква добила.

Кога дошла во фризерскиот салон, Лора Кларк на фризерката ѝ покажала каква фризура сака. Сакала фризура со патецот насредина и „curtain“ шишки (шишки завеси), во рамки на формата на лицето. Меѓутоа, она што го добила е сосема спротивно од она што го посакувала.

- Advertisement -

 

Во видеото Лора открила со каква фризура го напуштила фризерскиот салон. Некои нејзини следбеници биле убедени дека се шишала сама, бидејќи изгледала толку лошо.

„Сакав иста ваква фризура, но ова ми е знак дека не треба да ја правам“, искоментирала една жена.

„Животот на фризерите ќе биде полесен кога луѓето ќе сфатат дека косата на овие фотографии е обликувана“, додала друга.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави