Откако се разведоа, oваа работа не може никако да ѝ ја прости

- Advertisement -

Докажаниот македонски музичар Горан Алачки кој сега е во хармонична врска со познатата ТВ-водителка Марина Дојчиновска, пред две години преку отворено писмо ѝ упати директна порака на својата поранешна сопруга Адријана Алачки со која беше 25 години во брак и со која има две деца.

Презимето Алачки не смее никој да го злоупотребува. Време е медиумите да не го употребуваат моето презиме конектирано со мојата бивша сопруга која го користи мојот бренд за медиумска популарност, моето презиме.

Нејзиното презиме е Атанасовска. Инаку, таа никогаш не била Алачки, туку Алачка во сите документи и во пасош.. Ви благодарам! – напиша во писмото Горан кое го пренесе и порталот „Свет Австралија“.

- Advertisement -

Извор:Zabavno.mk

Последни објави

spot_img

Поврзани објави