Паника во градинката во Нови Сад: Таткото дошол по детето и сфатил дека го нема. Го однела погрешна баба

- Advertisement -

Необичен инцидент се случил во приватна градинка во Нови Сад. Воспитувачите по грешка предадоа четиригодишно дете на погрешна личност, пишува Блиц .

Кога таткото на МЦ дошол да го земе својот син на 25 март, сфатил дека тој не е во градинка. Стравот и паниката траеја сè додека, за среќа, наскоро го најде детето во блиската продавница со неговата „баба“ која го зеде.

За жал, жената што дошла да го земе внукот, кој во тоа време веќе бил во нејзината куќа, не и донел очила и не забележала дека веќе и дале туѓо дете.

- Advertisement -

(Телеграф.рс)

Последни објави

spot_img

Поврзани објави