Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

- Advertisement -

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Вкусно јадење, брза подготовка…
СОСТОЈКИ:

 • 200 гр пилешки џиегер
 • 200 гр интегрален ориз
 • 50-100 гр горгонзола
 • 2 праза
 • сол
 • зачин
 • магдонос

  НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
  Во тефлонска тава ставете пилешки џигер, ситно сечкан праз, малку сол и зачин.
  Пржете заедно и мешајте неколку минути додека џигерот не добие темно кафеава боја.
  Згответе интегрален ориз, процедете и додајте горгонзола. Испржете неколку минути за сирењето да се соедини и растопи. На крајот на пржењето додајте ситно сечкан магдонос.

  - Advertisement -

  Добар апетит!

Последни објави

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во февруари

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во февруари Во февруари 2023 година, претставниците на 4 хороскопски знаци ќе имаат среќа во сè. Ова ќе...

Ако сакате вашата пржена риба да се стопи во устата и да добие златна кора, додадете го ова во масло

Ако сакате вашата пржена риба да се стопи во устата и да добие златна кора, додадете го ова во масло Искусните домаќинки секогаш успеваат да...

3-те најзагушливи и опсесивни знаци во Зодијакот

3-те најзагушливи и опсесивни знаци во Зодијакот Љубовта е меѓу најубавите и најпотребните чувства на овој свет. Го среќаваме во најразлични форми и секогаш не...

Уникатно вкусни печени компири во фолија – ќе ги излижете прстите

Уникатно вкусни печени компири во фолија - ќе ги излижете прстите Минатото лето покрај море нарачав јадење со чудно име „Единствоно“. И навистина испадна дека...

Дали јогуртот е корисен за постарите – кога ДА, а кога НЕ

Дали јогуртот е корисен за постарите - кога ДА, а кога НЕ Меѓу најзначајните и најчестите проблеми кај постарите лица се оние поврзани со мускулно-скелетниот...

Поврзани објави

error: Content is protected !!