Подобро е да не влегувате во конфликт со овие пет ЗНАЦИ

- Advertisement -

Подобро е да не влегувате во конфликт со овие пет ЗНАЦИ

Шкорпија Ова се некои од најагресивните знаци на зодијакот, од кои не можам да се откажам од ништо кажано за време на спорот. Ако навлезете во судир, тој никогаш нема да го заборави, дури и по некое време, бидејќи тие се многу злобни и чувствителни.

Лaв Ако нападнете лав или личност блиска до него, подгответе се за одмазднички удар. Тие се бранители и воопшто не сакаат да се чувствуваат загрозени. И додека Лавот нема да се навреди така лесно, тој ќе биде безмилосен и ќе може да ве удри на најслабо место.

- Advertisement -

Бик Да се ​​расправаш со теле е како да се расправаш со сите што ги сака. Тие се многу жестоки и крајно тврдоглави, па дури и кога греши, тоа никогаш нема да го признае. Друг недостаток е тоа што не можат искрено да зборуваат за своите чувства.

Рак Тешко е да се расправате со Раковите, бидејќи тие се многу емотивни и често нешто кажано го перцепираат на сосема поинаков начин и почнуваат да страдаат. Тие земаат сè при срце. Запомнете дека не можете да имате хармонично пријателство со Ракот по бучен скандал. Дури и да прости, засекогаш ќе биде навреден.

Стрелец Стрелците секогаш се уверени дека се во право. Тие се агресивни во спорот и ќе се обидат да го најдат најлогичниот и најлукавиот аргумент за да ве излажат. Многу е тешко да се расправате со нив. Тие секогаш сакаат здрави и логични аргументи доколку воопшто сакаат да ве слушнат.

Последни објави

ПОДГОТВЕТЕ ЈА ЗИМАТА НАВРЕМЕ – НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА Кисела ЗЕЛКА: Тајната е една состојка, без цедење и за само 48 часа

ПОДГОТВЕТЕ ЈА ЗИМАТА НАВРЕМЕ - НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА Кисела ЗЕЛКА: Тајната е една состојка, без цедење и за само 48 часа Ако сакавте кисела зелка,...

НАШОЛ ЃАВОЛСКА КУТИЈА И ГО ИГНОРИРАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО НА НЕА: СЛЕДЕЛА СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ (ВИДЕО)

НАШОЛ ЃАВОЛСКА КУТИЈА И ГО ИГНОРИРАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО НА НЕА: СЛЕДЕЛА СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ (ВИДЕО)Тиктокер снимил застрашувачки предмет што го нашол во стара...

Ставете сребрен накит во водата КАДЕ СЕ ВАРЕЛ КОМПИРОТ: Што ќе се случи по 30 минути ќе ве остави без зборови

Ставете сребрен накит во водата КАДЕ СЕ ВАРЕЛ КОМПИРОТ: Што ќе се случи по 30 минути ќе ве остави без зборови Водата што останува од...

Готвачите не ставаат риба во брашно, туку ја матат и ја валкаат во ова јадење: маслото никој не го прска, а вкусот е 10...

Наместо брашно – Извалкајте ја рибата во ова и ќе биде деликатес кој не лепиГотвачите не ставаат риба во брашно, туку ја матат и...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО НА ОРХИДЕТА САКА ПОВЕЌЕ ОД ВОДА? Додадете го ова во почвата и ќе бидете наградени со бујни цветови: за гарантирано повторно...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО НА ОРХИДЕТА САКА ПОВЕЌЕ ОД ВОДА? Додадете го ова во почвата и ќе бидете наградени со бујни цветови: за гарантирано повторно...

Поврзани објави

error: Content is protected !!