ПОЗНАТ ДЕСЕРТ ПО КОЈ СВЕТОТ ПОЛУДИ: Се се подготвува во тава, готово за 5 МИНУТИ: А вкусот е страшен (РЕЦЕПТ)

- Advertisement -

ПОЗНАТ ДЕСЕРТ ПО КОЈ СВЕТОТ ПОЛУДИ: Се се подготвува во тава, готово за 5 МИНУТИ: А вкусот е страшен (РЕЦЕПТ)Денеска ви носиме рецепт за многу едноставен, но вкусен десерт.

Ако ви се јаде нешто слатко денес, а немате многу време, пробајте ја оваа торта.

Ви треба:

- Advertisement -

Компоненти:

  • 3 големи банани
  • 1 лажица путер (20 g)
  • 1 лажица шеќер (15 g)
  • 1 јајце
  • прстофат сол
  • 1/4 чаша шеќер (50 g)
  • 8 g ванилин шеќер
  • 1/4 чаша растително масло (50 ml)

 

Последни објави

spot_img

Поврзани објави