ПОКАЖАЛА КАКО НЕКЗИНИОТ МАЖ ЈАДЕ ЈАБОЛКА И СИТЕ И СЕ ЧУДАТ: „Пробав и јас и отсега само вака јадам“ (ФОТО)

- Advertisement -

Овој начин на јадење јаболко сигурно не сте го виделе!

Секој од нас има право да јаде како што сака – некои, на пример, сакаат да гризат јаболко , други да го исечат на парчиња, некои треба да го излупат, други го сакаат со кора … На кој било начин што одговара добро сте, но сепак не можеме да не се зачудиме од начинот на кој мажот јаде јаболко.

Имено, жената објави фотографија на Редит, покажувајќи како нејзиниот сопруг јаде јаболко и сега сите зборуваат за тоа!

- Advertisement -

„Мојот сопруг јаде јаболко со лажица“ , напиша таа покрај фотографијата на која се гледа преполовено јаболко, чија внатрешност беше издлабена со лажица, така што остана само кората.

Луѓето беа толку изненадени од ова што верувале или не, фотографијата собра скоро 4.000 коментари.

За многумина, овој метод беше интересен, а други беа прилично збунети.
Можеби ќе ве интересира

“Баба ми јадеше јаболка така, заради забите”, “Пробав и отсега ги јадам само така. Помалку е неред”, “Ми се допаѓа, се некои од коментарите.

Голем број корисници на Reddit сметаат дека овој начин на јадење јаболка е особено добар за оние кои не ја сакаат лушпата, а има и такви кои едноставно не разбираат зошто тоа и пречи на жената, ако е во ред за него.

“Ова е импресивно. Чудно и непотребно комплицирано, но импресивно”, напиша еден човек.

Дали имате свој, необичен начин на јадење јаболка?

Последни објави

spot_img

Поврзани објави