Полицаец фатил жена во кражба: Кога ги видел нејзините деца наместо да ја уапси направил нешто неверојатно (ВИДЕО)

- Advertisement -

Марк Енгравејл доживеал се и сешто на своето работно место. Имено, тој е полицаец, но еден ден се случило нешто неверојатно иако и тој ден му почнал како и секој друг.

Го повикале да уапси крадец во Волтмарт.Кога стигнал, жената веќе ја привеле. Таа украла пелени, кондури и облека од продавницата.Марк воочил нешто чудно. Нејзините деца боси и со валкани стапала. Кога ја прашал зошто тоа го направила, таа почнала да плаче.

Таа мислела дека ќе оди во затвор? Кој тогаш би се грижел за нејзините шест деца?Подоцна Марк дознал дека таа го изгубила сопругот пред две години. Од тогаш таа и нејзините деца живеат во автомобил.Откако ја дознал тажната вистина, одлучил дека нема да ја уапси, туку ќе направи нешто што нејзиниот живот ќе го промени од корен.

- Advertisement -

Со неа се вратил во продавницата и купил се што и е потребно. Откако се слушнало за нејзиниот случај, волонтерите успеале да соберат уште пари и неа и на нејзините деца да им осигураат кров над главата.

 

Последни објави

spot_img

Поврзани објави