Половина килограм помалку секој ден: Овој напиток согорува масти, се прави од 4 состојки и се пие пред СПИЕЊЕ

- Advertisement -

Половина килограм помалку секој ден: Овој напиток согорува масти, се прави од 4 состојки и се пие пред СПИЕЊЕ.Една од причините зошто не можете да ослабете е бавниот метаболизам

Покрај потребата да се храните здраво, што значи многу овошје и зеленчук и редовно да се хидрирате со вода, овој напиток може да ви помогне и во процесот на забрзување на метаболизмот. За почеток, не јадете ништо неколку часа пред спиење, а потоа непосредно пред спиење подгответе пијалок од следниве состојки:
Сок за слабеење

  • половина исцеден лимон,
  • лажичка сечкан магдонос,
  • половина лажичка цимет,
  • половина кафена лажичка оцет, 2,5 dl вода

Измешајте ги сите состојки.

- Advertisement -

Ако се придржувате до правилата, наутро треба да се разбудите половина килограм полесни, а можеби уште поважно, воопшто нема да бидете подуени и отечени. Уште побрзи резултати би настанале доколку вечерата целосно ја замените со овој напиток, но и да не го сторите тоа, по еден месец употреба ќе бидете видно послаби.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави