Посипете го ова во градината и зимскиот лук ќе порасне поголем од кога било

- Advertisement -

Посипете го ова во градината и зимскиот лук ќе порасне поголем од кога било

Тутунска прашина Тоа не само што ќе го обезбеди потребниот фосфор и калиум, туку и ќе ги избрка штетниците од лукот.

Лушпи од јајца Корисните материи содржани во лушпите од јајцата го поттикнуваат протокот на кислород до корените и на тој начин растенијата ги добиваат потребните хранливи материи. Покрај тоа, лушпите од јајцата ја заситуваат почвата со калциум, што придонесува за подобра жетва на лук.

- Advertisement -

Некои градинари ги користат сите овие состојки во исто време. Едноставно ги мешаат и со нив ја посипуваат градината. Се разбира, секој од нив може да се користи независно.

Последни објави

Лекарите останаа без зборови! Излегува дека брчките исчезнуваат засекогаш ако наутро

Лекарите останаа без зборови! Излегува дека брчките исчезнуваат засекогаш ако наутро Веројатно сте слушнале за придобивките од сода бикарбона повеќе од еднаш. Многу е ефикасен во...

Ја видов свекрвата ми стави нешто во чајот и решив незабележано да ги сменам филџаните

Ја видов свекрвата ми стави нешто во чајот и решив незабележано да ги сменам филџаните Руслана отсекогаш знаела дека нејзината свекрва Наталија Александровна не ја...

Го нарекуваат медицински џем затоа што делува како лек: јадете го пред спиење и наутро ќе ги испразните цревата

Го нарекуваат медицински џем затоа што делува како лек: јадете го пред спиење и наутро ќе ги испразните цревата Овој џем кој се приготвува од...

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет!

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет! Списанието Reanimation објави...

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето…

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето...Маслото од лаванда уште се нарекува и 'мајка...

Поврзани објави

error: Content is protected !!