Престиж беше да се биде на нaсловната на Екран: Игор Џамбазов за времињата кога не можеше секој да е ѕвезда

- Advertisement -

Популарниот актер и шоумен Игор Џамбазов често споделува фотографии од минатото на својот Инстаграм профил.

Овој пат тој сподели насловна од списанието „Екран“ на која се неговата мајка Анче Џамбазова и неговиот дедо Петре Прличко.

„Тоа беше престиж, да си на насловна на “Екран”. Јас сум бил скоро дваесет пати, и секогаш по малце сум се
подмочнувал во гаќи од среќа…“, напиша тој под фотографијата.

- Advertisement -

А дека тоа било навистина така, сведоци се и Калиопи и Весна Бејби кои поврдија во коментари.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави