Природниот спреј кој ја елиминира МУВЛАТА за секунда

- Advertisement -

Природниот спреј кој ја елиминира МУВЛАТА за секунда

За жал, многумина од нас постојано се справуваат со мувла и мувла. Овој проблем е многу непријатен и понекогаш станува нерешлив. Има луѓе кои имаат чувствителни дишни патишта и мирисот на хлорот воопшто не влијае на нив. Факт е дека соединенијата на хлор се вклучени во повеќето синтетички препарати. Ова всушност се должи на нивниот наметлив мирис. Не се препорачуваат за семејства со мали деца, домашни миленици, трудници и постари лица. Нивните испарувања можат да влијаат на телото на различни начини и да го направат поранливо.

Секако, секогаш има решенија за секој проблем и денес ќе ви кажеме за спреј против мувла и мувла, кој можете сами да го подготвите. Како сами да направите спреј против мувла и мувла?

- Advertisement -

За да го подготвите овој домашен препарат ќе ви бидат потребни две состојки – чајно дрво и вода. Измешајте 2 лажици. масло од чајно дрво и 2 чаши вода. Истурете ја течноста во шише со распрскувач и добро протресете за да се измешаат состојките. Секогаш кога го користите спрејот, задолжително претходно протресете го.

Ако сакате маслото да се раствори уште подобро, можете да додадете малку алкохол или алкохол на дното на самото шише. Како заклучок од денешната статија ќе споделиме со вас дека природниот оцет помага и во елиминирање на мувлата и мувлата и можете да го користите за оваа намена. Неговиот мирис не е најпријатен, но уште поважно е што испарува за неколку часа. Пробајте го овој спреј и ќе се изненадите од неговото дејство!

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Поврзани објави