(РЕЦЕПТ) Моќен лековит сируп од лук: Ги победува и најјаките инфекции

- Advertisement -

Сирупот од лук е одличен за повеќе нарушувања на белите дробови, вклучувајќи воспаление на грлото и засипнатост, кашлица, астма, потешкотии со дишењето и хроничен бронхитис.

Лукот е моќен лек кој се користи во многу лековити билки со векови и е многу помоќен од пеницилин. Има антибактериски и антивирусни својства, вклучувајќи ја и неговата способност да го стимулира имунитетот.

Суровиот лук содржи алицин, кој е посилен од антибиотикот пеницилин. Сирупот од лук е одличен за повеќето нарушувања на белите дробови, вклучувајќи воспаление на грлото и засипнатост, кашлица, астма, потешкотии со дишењето и хроничен бронхитис.Пет капки од овој сируп, ставете го на шеќер и гледајте што ќе се случи!За подготовка на овој моќен лековит сируп од лук ви се потребни следниве состојки?
една главица лук,1/2 чаша вода, 1/4 чаша јаболков оцет и 1/2 чаша мед

- Advertisement -

Начин на подготовка: Исецкајте го целиот лук и додадете ги другите состојки. Оставете ја смесата да се соедини преку ноќ.Потоа процедете сè и чувајте го добиениот сириуп на ладно место.
Ако веќе сте болни, започнете да го земате овој сируп на секои пет часа, до пет капки по коцка шеќер.
Ако сакате да го зајакнете имунитетот, додајте пет капки во коцка шеќер еднаш дневно и тоа е тоа!

Извор: srbijadanas.rs

Последни објави

spot_img

Поврзани објави