Рускиот доктор Ласкин препорачува „имунo бомба“ за која нема да потрошите многу пари, а штити од вируси

- Advertisement -

Доколку одбранбениот систем на организмот е јак, тој сигурно дека ќе ве заштити од вирусот.

Коронавирусот го смени светот – животот веројатно нема да биде ист ниту по пандемијата, и уште долго време нема да можеме да се опуштиме, мора од корен да го смениме начинот на живот и исхрана.

Доколку одбранбениот систем на организмот е јак тој сигурно ќе ве заштити од вируси, бактерии, канцери, како и многу други тегоби. Ова се лековитите рецепти кои што се вистински штит во борбата со инфекциските и онколошки заболувања.

- Advertisement -

Рен
Познатиот руски онколог Вулф Ласкин тврди дека ренот е растение кое што е број еден за имуниот систем. Ренот е моќен сојузник во спречувањето и лечењето канцер. Кај карциномот на белите дробови тој е ефикасен со секојдневна инхалација со него.

Рецептот е едноставен:
Изрендајте го ренот што поситно и направете си инхалација неколку минути.

Чај за појак имунитет

Изрендајте два корени од рен, прелијте ги со два литри врела вода и потоа оставете на ниска температура да врие пет минути. Почекајте да се излади, па додадете половина чаша мед. Пијте 1/3 чаша од овој напиток двапати на ден.

Последни објави

Утре е тежок празник „Свети Тома седи дома“ – никако не го правете ова

Православните верници утре го прославуваат светиот апостол Тома. Тој во народот е познат како Томинден, сеќавање на светиот Тома, еден од дванаесетте апостоли кој...

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден!

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден! Во случај на досадна и досадна кашлица, можете да ја направите ова и...

Зачин што секој го има дома е лек за многу болести

Овој зачин сите го имаме дома, тој е лек за многу болести. Сушениот бибер се користи долго време поради вкусот и неговото лековито својство. Како...

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото. Совршената чистота не е секогаш присутна во домовите на луѓето....

Направете ги овие 5 работи со клима уред ако сакате НИСКИ сметки

Во зима, една од работите за кои постојано размислуваме се сметките за електрична енергија. Во овој период од годината, тие скокаат драстично и тоа...

Поврзани објави

error: Content is protected !!