Сакале да купат совршен дом, па се предомислиле кога ги виделе скалите: „Замисли во алкохолизирана состојба да се качуваш по нив“

- Advertisement -

Секој кој што изнајмувал или купувал дом, добро знае колку е тешко да се пронајде дом кој што ќе му одговара, а во тоа се уверил и еден пар од САД кој што својата приказна ја споделил на „ТикТок“.

Како што објасниле, кога помислиле дека конечно ја пронашле совршената куќа и одлучиле да ја купат, здогледале нешто во неа поради што сепак се предомислиле.
„Само сакавме да дадеме понуда за куќата, но потоа видовме како изгледаат скалите и рековме дека нема шанси да живееме тука“, открил парот

Иако куќата однадвор изгледа атрактивно, скалите кои што се наоѓаат внатре изгледаат многу чудно. Според списанието за обработка на дрво, „Fine Komebuilding“, необичниот стил е дизајниран за недвижности со ограничен простор.

- Advertisement -

„Ова изгледа како тотален хаос“, напишал некој во коментар, а друг додал: „Замисли да си во алкохолизирана состојба и да се качуваш по нив“.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави