Сакаше да украде велосипед од „Буњаковец“, но еве што го снајде- ова треба да им следи на сите „лопови“ (ВИДЕО)

- Advertisement -

На социјалните мрежи се споделува видео од лице кое краде велосипед, но на крајот останува со празни раце и удрен ќотек.

-Ова треба да им следи на сите “лопови”… Редовно крадење на велосипеди, резултира вака кај граѓаните, кога полицијата не превзема ништо, стои во описот на видеото.

Според Фејсбук групата, „Украдени точаци“ пак, станува збор за кражба во ТЦ Буњаковец.

- Advertisement -

Последни објави

Утре е тежок празник „Свети Тома седи дома“ – никако не го правете ова

Православните верници утре го прославуваат светиот апостол Тома. Тој во народот е познат како Томинден, сеќавање на светиот Тома, еден од дванаесетте апостоли кој...

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден!

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден! Во случај на досадна и досадна кашлица, можете да ја направите ова и...

Зачин што секој го има дома е лек за многу болести

Овој зачин сите го имаме дома, тој е лек за многу болести. Сушениот бибер се користи долго време поради вкусот и неговото лековито својство. Како...

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото. Совршената чистота не е секогаш присутна во домовите на луѓето....

Направете ги овие 5 работи со клима уред ако сакате НИСКИ сметки

Во зима, една од работите за кои постојано размислуваме се сметките за електрична енергија. Во овој период од годината, тие скокаат драстично и тоа...

Поврзани објави

error: Content is protected !!