Само две лажици од оваа смеса на ден и салото од стомакот ќе исчезне

- Advertisement -

Сите жени знаат колку салото на стомакот знае да биде тврдоглаво. Дури и кога линијата ќе ја доведеме во ред, салото на стомакот може да остане сеуште…

Меѓутоа, се појави решение и за тоа. Мешавината која денес ви ја претставуваме помага во исфрлувањето на вишокот вода од организмот и поттикнува разградување на мастите околу половината.

Главната состојка од оваа чудотворна смеса е ренот. Тој содржи изобилство од витамините Б1, Б2, Б6, железо, витамин Ц, калиум, фосфор и магнезиум, па затоа оваа мешавина на ниту еден начин не може да го загрози вашето здравје, може само да го подобри и да направи многу за вашата линија.

- Advertisement -

Потребно е:

125 гр свеж рен, 2 см корен од ѓумбир, 3 лажици мед, 4 лимони, 2 лажици цимет

Начин на подготовка:

Во блендер исецкајте го излупениот корен од рен и ѓумбир, па додадете исцеден сок од лимон. Продолжете да блендирате во наредните три минути, па потоа додадете мед и цимет и понатака блендирајте додека смесата не стане хомогена. Сирупот чувајте го во пластична тегла.

Како да го користите:

Два пати дневно, пред оброкот, земајте по една лажица од сирупот. По три недели користење направете пауза од една недела.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави