Секој ден таа го поздравува и бакнува овој бездомник. Но, едно утро, тој и дал парче хартија…

- Advertisement -

Секој ден таа го поздравува и бакнува овој бездомник. Но, едно утро, тој и дал парче хартија…Ова е приказна за поет кој со години се борел и живеел со надеж за подобро утре.

Тој веруваше во својата уметност, но потребна беше само една личност за да му го промени животот…

Девојката по име Шаила Монтеиро отишла на островот каде Собрињо живеел во последните 35 години.

- Advertisement -

Откако таа му се претставила искрата меѓу нив се запалила. Кога ѝ ја дал својата прва песна, Шајла знаела дека од тој момент ќе стане голем дел од нејзиниот живот.Собрињо сакал да ги објави неговите песни, но останал без дом без ниту еден динар, а Шајла решила да му помогне.

Таа отвори Фејсбук страница и на неа ги објави неговите песни. Страницата за рекордно време ја лајкнаа 100.000 луѓе, но не само што стекна голема база на фанови, Собрињо го најде и својот одамна изгубен брат.

„После 57 години, конечно успеав да те најдам“, рекол неговиот брат, кој живеел во Бразил

Последни објави

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини Кафето е еден од омилените пијалоци што се...

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните кои постојано им ги давала на децата

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните и сите подароци кои постојано им ги давала на внуците. Нејзиното писмо ќе...

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!Од друга страна, не толку мал процент од нашите...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на...

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телото

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телотоЦинкот е основен минерал што телото не го синтетизира природно, што...

Поврзани објави

error: Content is protected !!