„Се запознавме во дом за деца без родители, се вљубивме и сега го градиме нашето семејство …“

- Advertisement -

Иако животот не ги милуваше, Далиборка и Матеј денес се горди родители на две деца, а учеството во шоуто „Суперпар“ е најлудата работа што ја направија во текот на шест години брак

Емитувањето на новата сезона на регионалната емисија „Суперпар“ започна во понеделникот, во која осум парови од различни карактери се борат за парична награда и ласкава титула на Суперпара преку забавни и возбудливи предизвици. Оваа година на натпреварот учествуваат младиот пар Далиборка (24) и Матеј Боројевиќ (24), чија животна приказна расплака многу гледачи.

Нивната љубов започна во домот за напуштени деца во Осиек, Хрватска каде и двајцата пораснаа. Имале само 11 години кога се запознале. Пријателското допишување и дружењето траеше со години, а првиот бакнеж падна на прославата на 18-от роденден на Матеј. По три месеци врска, тие одлучија да создадат свое семејство, а нивната желба наскоро се оствари.

- Advertisement -

– Минатата година го гледавме шоуто и рековме дека можеме да се запишеме следната година. Јас не ја сфатив сериозно, но затоа Матеј ја сфати идејата сериозно, и тој нè пријави. Тоа е најлудата работа што некогаш сме ја направиле – рече убав млад пар.

– Нашата љубовна приказна е посебна. Бевме многу вљубени и мислевме дека можеме да сториме сè заедно, и така беше на крајот. Но, на почетокот не ни беше лесно, особено кога решивме да го прошириме семејството. За среќа, имавме прекрасни луѓе пријатели кои ни помагаа и нè поддржуваа, и тие се такви и денес – раскажува оваа пријатна млада двојка, која ја откри и тајната за успешен брак.

– Како и во секоја врска, така и во брак, успеваме затоа што си простуваме едни на други и зборуваме многу. Поминавме многу заедно, иако сме млади. Поминавме низ убави и грди работи и токму тоа го зајакна нашиот брак – велат тие.

Главната причина што повеќето парови влегуваат во ова шоу е дефинитивно паричната награда. Иако се само на почетокот, победата е сеуште далеку, Матеј и Далиборка ни открија на што би ги потрошиле своите пари ако излезат од шоуто како победници на втората сезона.

– Ние би сакале да купиме некое земјиште, каде подоцна ќе изградиме куќа за нас и ќе живееме среќно во неа. Ние сакаме да им дадеме на нашите деца се што немавме, а најважна е љубовта, која секогаш ќе им ја даваме – велат младите родители. Најсреќните настани во нивните животи беа раѓањето на нивните синови Леон и Филип, и како најголемо достигнување во нивната врска, тие наведоа дека, со сите проблеми што ги имаа досега, најдоа заедничко решение и останаа заедно.

Далиборка, хотелски и туристички комерцијалист, моментално работи како келнерка, а нејзиниот сопруг најмногу и се допаѓа затоа што тој секогаш е оптимист, а Матеј вели дека Далиборка нема никакви маани.

– Работам како келнерка во познато кафуле во Пула, а Матеј вози такси. Во слободното време, сакаме да се дружиме со пријателите и децата и да го поминуваме времето во природа – велат тие.

Тие имаат поддршка од пријатели, а во моментот кога им открија дека наскоро ќе се појават на малите екрани, тимот беше воодушевен. Убедени се дека ќе одат далеку.

– Славата не не интересира. Мирот и хармоничното семејство се многу поважни за нас. Може да очекувате искрен пар кој добро се познава и кој ќе даде максимум во сите предизвици – рекоа тие.

Извор: 24 сата

Последни објави

spot_img

Поврзани објави