Се зема 2 недели: Овој раствор ги ослободува зглобовите од насобраната сол и го обновува телото!

- Advertisement -

Се зема 2 недели: Овој раствор ги ослободува зглобовите од насобраната сол и го обновува телото!Генадиј Петрович Малахов, руски стручњак за народна медицина, кој во повеќе од 60 книги презентирал како да се лекуваат 200 најраспространети болести, смета дека зглобовите и коските ни болат затоа што со текот на времето во нив се акумулираат калцификации на сол, кои треба да се исфрлат.

По две недели, Малахов тврди дека зглобовите и коските ќе престанат да болат и ќе видите дека целиот скелетен систем станал поподвижен.

Тој дава рецепт за чистење на сол од телото кој е многу едноставен. Сепак, овој курс на третман треба да се спроведе, ако е можно, по чистење на дебелото црево (со вода и сол или со вообичаена клизма). Секако, има ефект и без него.

- Advertisement -

Вечерта во 3 дл зовриена вода се ставаат 5 гр ловорови листови кои најдобро се варат. Гответе пет минути, тргнете го од шпорет и оставете да отстои (може и во термос) цела ноќ.

Следниот ден процедете и пијте – малку по малку, во мали голтки во текот на денот. Не го тестирајте целото решение одеднаш, бидејќи може да предизвика компликации и крварење.

Направете раствор од ловор три ноќи по ред и пијте го три дена. По пауза од седум дена, терапијата може да се повтори. За хронични заболувања на зглобовите и коските, растворот пијте го пет дена.

За време на бавното започнување на терапијата со ловор, не плашете се ако забележите дека урината е малку потемна и дека често мокрите. Тоа е нормално, бидејќи солите во телото почнуваат интензивно да се раствораат и на тој начин го иритираат мочниот меур.

По две недели, Малахов тврди дека зглобовите и коските ќе престанат да болат и ќе видите дека целиот скелетен систем станал поподвижен. Тоа значи дека третманот со ловор бил успешен. Ако сè уште чувствувате болка – повторете го третманот.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави