Се изнамачив додека се исчистив од кандидата, во устата, долу и целиот организам – домашен лек

- Advertisement -

За да не ви раскажувам долго околу тоа колку време ја имав оваа габична инфекција и колку ме изнамачи, ќе ви раскажам само како се спасив.

Прво, почнав да пијам многу течности.

Ја спроведов терапијата со глина и терапијата за чистење на црниот дроб со маслиново масло, ја променив исхраната (шеќери на минимум).

- Advertisement -

НАПИТОК СО ГЛИНА:

1 лажица глина

1 лажица псилиум (индиски тегавец) или пектин или ленено семе (важно е многу растителни влакна да има)

1 чаша вода

Се мешаат, се пие 1 час пред оброк, трипати дневно

НАПИТОК ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЦРНИОТ ДРОБ

1 чаша вода

1 лажица маслиново масло

1 чешне лук рендано

1 парче мало колку лукот свеж ѓумбир, може и поголемо

Се меша и се пие навечер еден час после глинениот напиток

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 чаша јогурт (со помалку масти)

1 морков

2 чешниња лук

1/2 лажичка рендан ѓумбир

1/2 лажичка цимет во прав

ПОСТАПКА:

Морковот, ѓумбирот и лукот изрендајте ги, додадете јогурт и цимет, па сето добро промешајте го.
Оставете кратко време да отстои па изедете го. Ова правете го секој ден, секогаш приготвувајте свежо. Се јаде на гладно наутро или помеѓу оброците.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави