‘Се омажив со вујко ми, имаме три деца, тоа тука е легално’: Јавноста ШОКИРАНА од овој пар, иако бракот им е совршен!

- Advertisement -

Тие се во брак и имаат три деца

Брачниот пар со своите три деца живее во Германија и на прв поглед изгледа како и секој друга пар, но се соочуваат со низа проблеми.

Имено, Клаус и Јосефин се роднини – тој и е чичко, брат на нејзиниот татко. Заради тоа тие се соочуваат со бројни негативни коментари, посебно откако за германските медиуми ја раскажаа својата приказна.

- Advertisement -

Клаус тогаш отворено зборуваше за неговите сеќавања кога ја видел прв пат кога била бебе. Тој тогаш имал 23 години, а долго време не биле во контакт.

Таа ќе го запознае кога ќе наполни 16 години.
Три години подоцна Клаус и призна дека има силни чувства кон неа, но и вети дека нема да и се доближува.
Таа требаше да донесе одлука.

Тие сега се во брак веќе 14 години, а својата љубов ја крунисаа кога добија тројка што беше вистинско изненадување за сите.

Што се однесува до законот, нивниот брак е легален од правно гледиште во Германија, бидејќи нивниот однос преставува однос од трет степен. Па така според германскиот закон тие смеат да се венчаат и да имаат деца, пишува „Феникс магазин“, а пренесе хрватскиот „24сата“.

Не им пречи разликата во годините, е за германските медиуми неодамна открија како се избориле со предрасудите и како успеваат да излезат на крај со грдите коментари што постојано ги добиваат од непознати.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави