Сите останаа без текст на автобуска постојка: Постара госпоѓа шокираше со она што го носеше на грбот (ФОТО)

- Advertisement -

Сцените што може да се видат во јавниот превоз или на автобуските постојки често се неискажливи со зборови.

Така, една од нив е направена во главниот српски град Белград, каде една госпоѓа била принудена да купи свиња, веројатно за прослава и да ја однесе дома – со автобус.

Целото прасе го завиткала во провидна фолија во која се уште се гледаат крвави траги преку нејзиното рамо, а таа трпеливо го чекала автобусот.

- Advertisement -

Некои беа шокирани од оваа сцена, некои не, но некои биле на мислење дека треба да се овековечи.

Зошто била достојна да биде овековечена, сведочат коментарите на сметката на госпоѓата која го направила тоа што морала и како само можела сама да го направи тоа.

– Жената буквално се снашла и алал да и е, некој не е способен ни за толку.

– Целта ги оправдува средствата!

– Госпоѓетина! – се дел од коментарите на оваа фотографија.

 

Последни објави

ФОТО: Kоњ оставен на тераса во центарот на Скопје

ФОТО: Згрижен коњот оставен на тераса во центарот на Скопје Полицијата во текот на вчерашниот ден добила неколку пријави од граѓани дека во Дебар Маало...

Овој лав живеел окован со ланци цели 20 години – Погледнете го моментот кога е ослободен

Овој лав живеел окован со ланци цели 20 години – Погледнете го моментот кога е ослободен Иако во Перу по закон не е дозволено да...

Четири начини за отстранување на ’рѓа- делува брзо и ефикасно

Четири начини за отстранување на ’рѓа- делува брзо и ефикасно Голем број предмети, како во домаќинството така и во градината се склони кон ‘рѓосување. За да...

Цел живот ја користиме погрешно – фиоката на шпоретот има многу корисна намена

Иако многумина од нас воопшто не ја користата, или едноставно ја користат за непотребни нешта, фиоката на шпоретите кои се од постарите модели, има...

Ќерко драга овие 3 работи немој да ги трпиш во животот: Поучно писмо на една мајка

Да душо, знам дека мислиш дека сум стара. И јас грешев низ годините. Дали некогаш ми прости за таа ужасна роденденска торта што се...

Поврзани објави

error: Content is protected !!