Скопјанец со „бмв“ удрил во девојче и избегал

- Advertisement -

Скопјанец удрил во малолетно девојче на улицата Лазар Трповски по што го напуштил местото на несреќата.

Од МВР информираат дека станува збор за 28-годишник од Скопје, со иницијали Ш.Ф. кој управувал „бмв“.

„Малолетничката била пренесена во Градската општа болница Св.Наум Охридски, каде од лекар ѝ биле констатирани тешки телесни повреди“, соопшти полицијата,

- Advertisement -

Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави