Со домашен лек исчистете ги вашите бели дробови

- Advertisement -

Сеедно дали сте пушач или пак често седите во задимена просторија, со помош на овој лек ќе ги исчистите вашите бели дробови и ќе си го подобрите вашето здравје.
Димот од цигарите може да ви го наруши вашето здравје, а посебно здравјето на вашите бели дробови.

Поради тоа ви го приложуваме рецептот за домашен лек кој ефикасно ги чисти вашите бели дробови и ви го подобрува здравјето.

Потребно ви е:

- Advertisement -
  • 400гр. лук, исчистете го и исечете го на четвртини
  • парче ѓумбир
  • 400гр. кафеав шеќер
  • 2 лажички куркума
  • 1л. вода
    Водата ставете ја во сад, додадете го шеќерот и загрејте. Кога ќе почне да врие, додадете го изренданиот ѓумбир, лукот и куркумата и гответе додека смесата не проврие.
    Тргнете го садот од оган и оставите го да се олади на собна температура. Лековитата смеса би требало да се чува во фрижидер.

Земајте 2 лажици од оваа мешавина секое утро на празен стомак и уште 2 навечер, после последниот оброк.
Пред употреба на природните лекови консултирајте се со лекар.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави