Со овој тест од 30 секунди можете да откриете во каква форма сте

- Advertisement -

Со овој тест од 30 секунди можете да откриете во каква форма сте.

Како да одредите дали вашите тренинзи се успешни – според изгубената тежина, по бројот на сантиметри, што го скратува обемот на половината или колковите? Со тоа дали спиете добро? Воочениот наплив на енергија? Сите овие критериуми се добри.

Друг начин да се одреди постигнатото ниво е да се следи отчукувањата на срцето во мирување. Колку е помал отчукувањата на срцето, толку е подобро срцето. Колку повеќе ќе ја подобрите формата, толку пониски ќе бидат отчукувањата на срцето.

Последни објави

Исчистете го организмот со оваа лековита смеса од кефир и брашно од хељда

Чистењето на организмот треба да го спроведувате најмалку еднаш во шест месеци, односно два пати годишно, бидејќи наталожените токсини можат да доведат до различни...

Ленот и водата прават чудо за 12 дена: Кога ќе дознаете што се може, ќе го користите секој ден

Ленот и водата прават чудо за 12 дена: Кога ќе дознаете што се може, ќе го користите секој ден Мешавината од лен и вода помага...

Ослободете Го Вашето Тело Од Собраните Токсини, Исфрлете Го Песокот И Камењата Од Бубрезите

За подготовка на овој напиток ви се потребни само 2 состојки. Истражувањето покажало дека секоја 20-та личност пати од камен во бубрегот. Кога поминува низ...

Што се случува ако пиеме вода со јачмен секој ден?

Неговиот дневен внес ќе помогне да се одржи балансот на водата и да го засити организмот со витамини. Сите сме свесни дека треба да пиеме...

Вашиот јазик може да ви укаже дека страдате од подмолно заболување

Еден од најсигурните и антички методи за дијагностицирање на разни болести беше јазикот - неговата боја и чувствителност на различна храна и пијалоци. Тоа...

Поврзани објави

error: Content is protected !!