Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден!

- Advertisement -

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден!

Во случај на досадна и досадна кашлица, можете да ја направите ова и ќе ја ублажите вашата состојба за само еден ден.

Овој домашен сируп секогаш помага кога некој е измачуван од досадна и грда задушувачка кашлица и прави да се смири многу брзо.

  • Еве што ви треба за тоа:
  • 1 кг црвен кромид
  • 500 гр мед
  • 10 ловорови лисја
- Advertisement -

Подготовка: Излупете го кромидот, исечете го на многу мали парчиња и ставете го во тенџере заедно со ловоровиот лист и наполнете ги со 100-200 мл вода. Гответе на тивок оган еден час, можеби малку повеќе и ако водата испари, додадете, и кога ќе завршите процедете низ газа.
Кога ќе се излади, додадете мед и чувајте го во фрижидер и земајте две лажици три пати на ден. Ефектот ќе дојде веднаш. Можете малку да го загреете пред употреба.

И Oд лушпи од кромид, можете да сварите чај, кој повторно ќе го смири грлото и кашла и не грижете се, иако главната состојка е кромидот, нема арома или вкус. Можете да додадете малку цимет и ѓумбир во прав, како и мед, се разбира.

Последни објави

Исчистете го организмот со оваа лековита смеса од кефир и брашно од хељда

Чистењето на организмот треба да го спроведувате најмалку еднаш во шест месеци, односно два пати годишно, бидејќи наталожените токсини можат да доведат до различни...

Ленот и водата прават чудо за 12 дена: Кога ќе дознаете што се може, ќе го користите секој ден

Ленот и водата прават чудо за 12 дена: Кога ќе дознаете што се може, ќе го користите секој ден Мешавината од лен и вода помага...

Ослободете Го Вашето Тело Од Собраните Токсини, Исфрлете Го Песокот И Камењата Од Бубрезите

За подготовка на овој напиток ви се потребни само 2 состојки. Истражувањето покажало дека секоја 20-та личност пати од камен во бубрегот. Кога поминува низ...

Што се случува ако пиеме вода со јачмен секој ден?

Неговиот дневен внес ќе помогне да се одржи балансот на водата и да го засити организмот со витамини. Сите сме свесни дека треба да пиеме...

Вашиот јазик може да ви укаже дека страдате од подмолно заболување

Еден од најсигурните и антички методи за дијагностицирање на разни болести беше јазикот - неговата боја и чувствителност на различна храна и пијалоци. Тоа...

Поврзани објави

error: Content is protected !!