СТАР ЛЕК ПРОТИВ БАКТЕРИИ ВО ОРГАНИЗМОТ: Може да го користат сите, дури и деца

- Advertisement -

СТАР ЛЕК ПРОТИВ БАКТЕРИИ ВО ОРГАНИЗМОТ: Може да го користат сите, дури и деца.Природен лек против бактериски и вирусни инфекции во телото. Лекот е на природна база, а се користел уште многу одамна за лекување на речиси секој вид на болести. Сите состојки во него имаат антиифламаторно дејство.

Комбинацијата од сите состојки прави моќна и силна комбинација, а оние кои што се лекувале со овој лек, посочуваат дека здравјето им се подобрило во период од 3 дена. Најповолно е да го пиете на преод од лето-есен и есен-зима кога „се будат“ вирусите и грипот.

Формулата датира од средновековна Европа од времето кога луѓето стра-дале од секакви видови на болести и епидемии. Лекот е познат по тоа што ги уни-штува сите вирусни и бактериски инфекции во организмот.

- Advertisement -

Тоникот е всушност природен антибиотик познат од стари времиња што ги уни-штува грам-позитивни и грам-негативни бактерии. Исто така ја зголемува циркулацијата на кр-вта во телото и циркулацијата на лимфниот проток во сите делови на телото. Ова е одличен лек за оние кои често добиваат кандида.

Овој тоник им помогнал на многу луѓе да се излечат од многу вирусни, бактериски, габични и паразитски болести. Неговата сила, никако не треба да се потценува. Тајната е моќна комбинација на високо квалитетни природни и свежи состојки.

Забелешка: Можете да носите ракавици за време на подготовката, особено при ракување со лутите пиперки. Бидете внимателни, мирисот е многу силен, а тоа може да ги сти-мулира вашите синуси.

Потребни состојки: 700 мл свеж јаболков оцет (секогаш користете органски), ¼ чаша ситно сечкан лук, ¼ чаша ситно сечкан кромид, 2 свежи лути пиперки, ¼ чаша рендан ѓумбир, 2 лажици рендан рен, 2 лажици куркума во прав и 2 парчиња од корен од куркума.

Начин на приготвување: Промешајте ги сите состојки во сад, освен оцетот. Потоа префрлете ја смесата во тегла. Најдобро е 2/3 теглата да се состои од сувите состојки, а остатокот пополнете го со оцет.​

Затворете ја теглата цврсто и протресете. Чувајте го садот на ладно, суво место 2 седмици. Протресувајте по неколку пати на ден, и по 14 дена, преку газа ја прецедувате течноста. Тоникот не треба да го чувате во фрижидер, тoј и без тоа ќе трае долго време.

УПОТРЕБА: Не го разблажувајте со вода, тоа ќе го намали ефектот. Кoнcyмиpajтe по 1 лажица секој ден за зајакнување на вашиот имунолошки систем, а доколку сакате да ја зголемите количината треба да имате на ум дека дневниот максимум 1 мала чаша.​

Ако се бо-рите против сериозна болест или инфекција, земајте по 1 лажица тоник 5-6 пати на ден.​ Овој тоник е безбеден за бремените жени и децата, бидејќи состојките се целосно природни и не содржи никакви ток-сини. Исто така, лекот е корисен и во кујната и може да се додава на салати или гарнири, во комбинација со маслиново масло.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави