СТАР НАРОДЕН ЛЕК ОД 2 СОСТОЈКИ, КОЈ ГО СПАСУВА ТЕЛОТО: Ова е рецепт за челичен имунитет!

- Advertisement -

СТАР НАРОДЕН ЛЕК ОД 2 СОСТОЈКИ, КОЈ ГО СПАСУВА ТЕЛОТО: Ова е рецепт за челичен имунитет!Долго време се користи за спас од настинки, воспаленија и вируси …

Кашлицата никогаш не се смирува, дали се изморивте од себе затоа што постојано сте болни? Пробајте го сирупот од мед и борови иглички , кој долго време се сметаше за спас за настинки.

Комбинацијата на овие игли со мед е добра за респираторни проблеми, настинки, кашлица, го зајакнува имунитетот и му помага на телото да се справи со секојдневните предизвици. Сирупот можете да го најдете во подобро снабдени продавници за здрава храна, но можете и сами да го направите брзо и лесно.

- Advertisement -

За почеток ви требаат игли од мед и смрека или ела, нема други четинари како туја или тис.

Оваа смеса помага при настинки, а особено е ефикасна за болки во грлото . Покрај тоа, ќе го зајакне телото, па ќе имате повеќе сила за сите активности.

Затоа, со првите убави денови, штом ќе никнат младите ластари, извадете ги иглите. Во добро измиена и исушена тегла истурете слој мед, па ставете ги свежи внатре, па повторно истурете мед и наредете го до врвот, а завршете со мед.

Теглата чувајте ја затворена 40 дена за убаво да се соединат состојките и нежно протресете еднаш дневно. Потоа земајте две до три лажички дневно и чувајте ги во фрижидер.

И не заборавајте да се консултирате со лекар пред се за сите здравствени проблеми.

Последни објави

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето…

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето...Маслото од лаванда уште се нарекува и 'мајка...

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот.Сувото грозје го зголемува нивото на енергија, го намалува ризикот...

Едно суво овошје спречува загуба на коскената маса кај луѓето над 50 години, доволна една шака дневно

Едно суво овошје спречува загуба на коскената маса кај луѓето над 50 години, доволна една шака дневно.Ако сакате да го заштитите здравјето на коските,...

Еве зошто треба редовно да консумирате ротквици:Го зајакнуваат имунитетот, ја подобруваат дигестијата и придонесуваат за здрава и блескава кожа

Го зајакнуваат имунитетот, ја подобруваат дигестијата и придонесуваат за здрава и блескава кожа: Еве зошто треба редовно да консумирате ротквици.Ротквиците се вистински витамински „бомби“....

Лекарите велат дека оваа намирница најмногу го нарушува имунитетот и советуваат да ја сведете на минимум за да се заштитите од вирусите и настинките

Лекарите велат дека оваа намирница најмногу го нарушува имунитетот и советуваат да ја сведете на минимум за да се заштитите од вирусите и настинките.Студеното...

Поврзани објави

error: Content is protected !!